![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12061011
*
nr 1206 1011
Kent Iwemyr
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Grabben hela dan". Signerad, daterad 1992. Olja på duk, 145x101
Kent Iwemyr, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:33:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 11:28:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kent iwemyr olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Kent Iwemyr
Kent Iwemyr, svensk bildkonstnär född 1944.
nr 1206 1011
Kent Iwemyr
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Grabben hela dan". Signerad, daterad 1992. Olja på duk, 145x101
Kent Iwemyr, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 11:28:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kent iwemyr olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19